Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Artykuły ze strony głównej

                                                                                 

Artykuły

Opera dziecięca "Opowieść wigilijna"

2019-01-21

Dziś uczniowie klas I-V obejrzeli operę dziecięcą „Opowieść wigilijna”, do której muzykę skomponował pan Andrzej Mozgała, a libretto napisała pani Urszula Mozgała. Odtwórcami ról byli uczniowie szkoły muzycznej Pro Musica w Krośnie. Wszyscy wróciliśmy pełni wrażeń estetycznych, ubogaceni kulturą muzyczną. Spektakl bardzo podobał się uczniom i nauczycielom.

Czytaj więcej o: Opera dziecięca "Opowieść wigilijna"

Konkurs kolęd

2019-01-22

Ejże, ino dyna, dyna … - mocnym głosem rozpoczęła konkurs Marysia z klasy V. W tym roku wykonawcom kolęd kibicowała mniejsza grupa widzów, niż w ubiegłych latach, ale poziom artystyczny był równie wysoki. Po raz kolejny pięknie grał Oliwier na kayboardzie oraz Zosia na skrzypcach, której akompaniował tata na cymbałach.

Czytaj więcej o: Konkurs kolęd

Mobilna Filharmonia

2019-01-06

Nie trzeba jechać do Rio, czy Paryża , żeby zobaczyć piękno dawnych tańców i poczuć atmosferę karnawału. Muzycy z Mobilnej Filharmonii sprawili, że mogliśmy się przemieścić w czasie i miejscu, również do Wiednia- muzycznej stolicy Europy. Uczniowie spróbowali swoich sił nie tylko w walcu. A karnawał w Rio de Janeiro … Wenecji …

Czytaj więcej o: Mobilna Filharmonia

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

2018-12-20

Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru

przyniesie spokój i radość.

Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia

żyje własnym pieknem,

a Nowy Rok obdaruje pomyślnością i szczęściem.

Czytaj więcej o: Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

W świątecznym nastroju

2018-12-20

Tegoroczne spotkanie opłatkowe przygotowali uczniowie kl. II, III i IVa. Wcielili się w role Maryi, Józefa, aniołów, królów. Pojawił się wysłannik cesarski i biedna staruszka, która zaprosiła wędrowców do skromnej stajenki. Nie zabrakło kolęd i pastorałek granych i śpewanych przez dzieci, które wspierał muzycznie Pan Mozgała. Widownia żywo i z sympatią reagowała na występy kolegów, nagradzając je licznymi brawami.

Czytaj więcej o: W świątecznym nastroju


Przejdź do góry