Święto Niepodległości – listopad 2018

„Wolna i niepodległa…”  - to hasło towarzyszące obchodom 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, które odbyły się w naszej szkole, 9 listopada.

W uroczystej akademii wzięli udział:  Nauczyciele, Rodzice, uczniowie  i zaproszeni Goście.

Na tle pięknej dekoracji: ciemne tło, biało – czerwona flaga, białe brzozy, suche liście i kwiaty - wystąpili uczniowie klas IV – VII, którzy zaprezentowali montaż słowno – muzyczny, uczniowie kl. I zaśpiewali piękną pieśń – „Niepodległa”.

Konferansjerzy przedstawili dzieje okresu zaborów i ogromną radość z odzyskania wolności.  Piosenki patriotyczne, legionowe pokazały zebranym długą drogę do niepodległości i trudny żołnierski los. Tak, jak dawniej podnosiły na duchu i rozweselały żołnierzy, tak teraz wywołały uśmiech na twarzach publiczności.

Wiktoria Jajuga wcieliła się w postać współczesnej Polski. Zachęcała do większego patriotyzmu, do szanowania ludzi, a wtedy wszystkim będzie żyło się lepiej, a Polska będzie Polską.

Program zakończył piękny taniec z biało-czerwonymi flagami, który przygotowały uczennice klas starszych.

Gromkie brawa świadczyły o tym, że program bardzo się podobał. Uczniowie – aktorzy zaprezentowali się wspaniale! Gratulacje!

Na zakończenia obchodów Święta Niepodległości odbył się marsz ulicami Lutoryża, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice i obecni na akademii goście. Każdy dzierżył w dłoni flagę. Pod tablicą, upamiętniającą poległych żołnierzy, uczniowie złożyli biało-czerwoną wiązankę kwiatów.