Boguchwała – znów miastem – 10 lat.

Uczniowie naszej szkoły są już gotowi do obchodów związanych z 10. rocznicą  odzyskania praw miejskich przez Boguchwałę. Realizując plan działań, przygotowali, pod opieką p. Marty Ryba, gazetki, plakaty, foldery reklamowe, poświęcone naszemu najbliższemu miastu.

Zawarta w nich wiedza pozwala poznać historię Boguchwały, jej obecny status, zabytki. Zadanie to wykonali uczniowie klas IV – VI. Ich prace można oglądać na szkolnej wystawie. Uczeń klasy VII, pod opieką p. Krzysztofa Gątarskiego, przygotował prezentację multimedialną o Boguchwale.

W dniu 23 kwietnia, uczniowie klas VI i VII, pod opieką p. D. Gołojuch i p. M. Ryba,  wyruszyli na rajd pieszy, którego celem było zwiedzanie zabytków i współczesnych obiektów Boguchwały. Uczniowie, nie tylko oglądali ciekawe miejsca, budynki, kapliczki, ale też poznali historię zwiedzanych obiektów. Wiadomości przygotowali uczniowie kl. VII – A. Stasiowska, M. Pomykała i M. Wnęk.

Tak przygotowani, z niecierpliwością oczekujemy na czerwcowe, uroczyste obchody, tak ważnej dla naszej gminy rocznicy.